Tulokset 2016

Mommilanjärven souteluhan ei ole kilpailu - aika otetaan kuitenkin kaikille.

Vuoden 2016 soutelun tulokset löytyvät alta lähdöittäin.

Kirkkovenelähtö I, klo 9.30

 

JoukkueVäliaika kääntöpaikallaSoutuaika
40. JD20:48:0044:05:00
42. OP Etelä-Häme 23:34:0050:08:00
32 Myllykylän Veto24:02:0050:38:00
31. Hausjärven Leijonat26:14:0056:07:00
   
   
   
   
   
   

 

Kirkkovenelähtö II, klo 11.00

 

JoukkueVäliaika kääntöpaikallaSoutuaika
40. Maavehmaan Mahti20:51:0044:17:00
42. LänsiAuto, Hyvinkää21:28:0045:17:00
39. VR Track Sähkö 21:51:0046:12:00
44. Orimattilan Jymy 22:15:0047:12:00
35. Lappilan Nousu ry23:51:0049:04:00
32. Hyvinkään kaupunki23:30:0049:43:00
41. Valajärven Joutsen24:49:0052:18:00
34. Hausjärven kunta26:15:0056:38:00
33. Holy Diver28:23:001:00:16
31. Juholan serkukset28:44:001:00:55
36. Mäntsälän Retki ry29:05:001:02:35
37. Hovin Neidot 31:16:001:06:21
   
   

 

Mettäkulman lenkki klo 11.00

 

Juoksija

Miehet

Juoksuaika
Tuomas Kaihlavirta39:31:00
Eero Hämäläinen39:50:00
Jere Kommio40:30:00
Werner Franzen40:34:00
Tommi Leinonen40:51:00
Eero Lehtinen41:39
Timo Talvi43:39
Antti Maisi45:24
Jani Mattila48:07
Pertti Pitkänen55:08
Markku Mäkelä56:35
Pekka Kaartinen57:51
Hannu Virtanen58:59
Esa Vuorio59:27
Timo Kymäläinen1:00:27
Veikko Nurmi1:00:27
Mikko Jaakonsaari1:00:44
Timo Silvan1:01:10

Tomi Metsola

1:07:34

Naiset

 

Satu Uusivirta

52:24
Satu Heikkala56:08
Soila Pitkänen57:37
Sirpa Kärkkäinen1:03:19
Maria Metsola1:05:19
Piia Löyttynen1:28:55
Tiina Raatikainen1:28:55
Polkupyöräkirittäjät 
Aleksandra Metsola1:05:30
Eemil Metsola1:07:14

 

Kirkkovenelähtö III, klo 12.30

 

JoukkueVäliaika kääntöpaikallaSoutuaika
40. Kirvun Vilkas20:19:0043:31:00
43. Lammin Ikkunat ja Ovet Oy20:41:0044:19:00
45. Vuoksenrannan Säde 20:58:0044:35:00
42. Antrean Esa21:20:0045:00:00
44. Koivisto seura22:13:0048:04:00
41. Heikkilät23:03:0048:37:00
39. Valio Turenki23:13:0049:37:00
32. Melankastajat V24:11:0050:24:00
36. Heinjoen Huimat 23:41:0050:36:00
37. Kivennavan Ahkerat24:35:0051:44:00
34. Impilahden Isku24:52:0053:58:00
31. Team Toukovalkama25:41.0054:48:00

33. Pursijärven Veto

35. Täydelliset Naiset

26:21:00

27:34:00

55:19:00

58:38:00

 

Pienvenelähtö, klo 12.35

 

VenenroSoutajatVäliaika kääntöpaikallaSoutuaika
64.

Arto Mykkänen, Pentti Vepsäläinen

23:32:0049:54:00
65.Seppo  Anttila24:57:0053:44:00
60.

Taina Vuorinen, Piia Aro

30:27:0054:03:00

61.

Sirpa Inkeroinen, Arja Salminen30:43:001:07:00

62.


63.

Panu Halonen, Pentti Väinä

Arrankorpi Mini, Olli Santamäki,

Kille Kotamäki, Ilkka Tsaarinhovi 

39:16:00

 

-

1:25:00

 

1:45:00

 

Kirkkovenelähtö IV, klo 14.30

 

JoukkueVäliaika kääntöpaikallaSoutuaika
40. Nummenkulma 20:24:0043:55:00
35. Kosken dynamo20:45:0044:27:00
32. Nurmijärven reserviläiset 

20:43:00

45:08:00

Sysmän sisu

33. HS-H2O

21.47:00

23.42:00

47:07:00

50:58:00

31. Hausjärven seurakunnan nuoret 

 

34. IMPIT

24:11:00

 

26:45:00

53:00:00

 

1:00:48